K-PSOSW nr 1
im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

Foto001Taki był temat spotkania uczniów klas VII i VIII z Ośrodka im. Braille’a z Anną Dolińską-Fojut, która napisała książkę pt. "Skarpetka nie do pary. Krótka opowieść o zespole Downa”.
Autorka opowiedziała, że ma sama dziecko „zespolaczka”. Napisała ją, żeby dorośli i dzieci zrozumieli, czym naprawdę jest zespół Downa i jak w prosty sposób wytłumaczyć, czym on jest.

Wielką siłą tej książki są ilustracje, które wykonała Aleksandra Kobylańska-Bąk. Rysunki i ich barwy były konsultowane z autorką, tak aby były jak najbardziej przyjazne dla czytelników.
Uczestnicy spotkania byli bardzo zaciekawieni. Dopytywali się, jak długo pisze się książkę, w jaki sposób wybiera się temat książki. Dziwili się, że tak wiele osób jest zaangażowanych w jej tworzenie. Padło także pytanie, czy pani Anna napisze kolejną. Odpowiedziała, że życie samo pokaże. Planuje jej przetłumaczenie na język angielski.
Spotkanie, które odbyło się w Ośrodku 27 września zostało zorganizowane przez nauczyciela biblioteki Grażynę Borakiewicz oraz nauczyciela j.polskiego Annę Okoń. Dostarczyło uczniom wielu wrażeń i spowodowało jeszcze większe zainteresowanie czytaniem książek. Dwa egzemplarze „Skarpetki nie do pary” znajdują się w bibliotece Ośrodka. Zapraszamy do ich wypożyczania. 

W piątek, 20.10 o g.18.00 w Kawiarni Zakładka przy ul. Gdańskiej 5 odbędzie się spotkanie autorskie z p. Anią Dolińską - Fojut. Zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu.