K-PSOSW nr 1
im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

Deklaracja dostępności

Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille'a w Bydgoszczy zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony https://braille.bydgoszcz.pl.

  • Data publikacji strony internetowej:
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Stan dostępności cyfrowej

Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

Niezgodność z załącznikiem

  • Filmy nie posiadają napisów oraz audiodeskrypcji dla osób głuchych i niewidomych.
  • Zdjęcia z wydarzeń nie posiadają pełnych opisów alternatywnych.
  • Mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.
  • Dokumenty w PDF nie są dokumentami edytowalnymi.
  • Część plików nie jest dostępna cyfrowo.

Przygotowanie deklaracji dostępności

  • Data sporządzenia deklaracji:
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji:

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez pracownika ośrodka Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille'a w Bydgoszczy

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt:

Sekretariat szkół Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

lub telefonicznie 52 322 17 87.

Każdy ma prawo:
a) zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
b) zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
c) wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:
a) dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
b) wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
c) wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Jeżeli nasze działania nie będą dla Ciebie zadawalające możesz zgłosić skargę na adres:
Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille'a w Bydgoszczy

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
Organ nadzorujący: Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Pozostałe informacje

Dostępność architektoniczna

Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille'a w Bydgoszczy

ul. Z. Krasińskiego
85-008 Bydgoszcz

OŚRODEK SKŁADA SIĘ Z CZTERECH BUDYNKÓW:
1. Na teren placówki wchodzimy przez czynną całą dobę portiernię od ulicy Reja.
2. Do budynku głównego ośrodka, składającego się z czterech kondygnacji prowadzą 4 klatki, przy pierwszej klatce schodowej znajduje się podjazd do platformy dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. Wjazd z poziomu piwnicy, platforma jest obrajlowiona z systemem głośno mówiącym.
3. Na pierwszym i drugim piętrze budynku głównego znajduje się internat z dwoma piętrami męskimi i jednym piętrem żeńskim. Internat jest dostępny dla osób z niepełnosprawnością ruchu, posiada platformę.
4. Warsztaty szkolne to drugi trzykondygnacyjny budynek placówki połączony łącznikiem z pawilonem, trzecim budynkiem ośrodka. Do warsztatów prowadzi wejście z podjazdem dostosowanym do osób z niepełnosprawnością ruchu. Wejście do pawilonu, połączonego z warsztatami ma podjazd do wózków. Na parterze czterokondacyjnego budynku znajduje się winda z systemem głośnomówiącym i obrajlowieniem. Winda zjeżdża do piwnicy.
5. Czwartym budynkiem jest sala gimnastyczna, dostępna od ulicy Z.Krasińskiego.
6. Nad wszystkimi wejściami do budynków ośrodka nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.
7. Piątym budynkiem jest przedszkole. Dojście i dojazd do budynku znajduje się od ulicy 3 Maja oraz dojście od ulicy Reja. Budynek ma dwie kondygnacje, wyposażony jest w platformę dostosowana dla osób z niepełnosprawnościami. Na parterze znajdują się sale dydaktyczne, na piętrze gabinety specjalistyczne.
8. W budynkach ośrodka, na każdej kondygnacji znajdują się dostosowane toalety i łazienki dla osób z niepełnosprawnościami. Wyposażone są w uchwyty i poręcze oraz prysznicem z siedzeniem i brodzikiem. Prosty układ pomieszczeń i kontrastowe zestawienia kolorów w toaletach i łazienkach ułatwiają orientację osobom z zaburzeniami widzenia.
9. Wszystkie drzwi wewnątrz budynku oznakowanie są w brajlu i czarnodruku oraz oznaczone pasami ostrzegawczymi.
10. Budynki ośrodka wyposażone są w oświetlenie odpowiednie do potrzeb osób słabowidzących, przed każdymi schodami znajdują się pasy ostrzegawcze.
11. Ciągi komunikacyjne poziome i pionowe wyposażone w poręcze (poręcze przy schodach, ale także na korytarzach), w łazienkach.
12. Przed trzema wejściami do budynku ośrodka tj. budynkiem głównym - wejście od ul. Krasińskiego, przy wejściu od ul. Reja oraz przy ul. 3 Maja. Zastosowano system znaczników nawigacyjno-informacyjnych Totupoint, które sygnalizują lokalizację wejścia oraz przekazują informację dotyczące rozmieszczenia istotnych punktów orientacyjnych.

MIEJSCA PARKINGOWE
Ośrodek posiada wyznaczone miejsca parkingowe wzdłuż budynku warsztatów przy ulicy Reja.

WSTĘP Z PSEM ASYSTUJĄCYM
Informujemy, że na teren budynku można wejść z psem asystującym oraz psem przewodnikiem.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

TŁUMACZ JĘZYKA MIGOWEGO
W budynku nie ma tłumacza języka migowego, ani możliwości skorzystania z usługi tłumacza on-line. Konieczność kontaktu z udziałem tłumacza języka migowego należy zgłosić minimum na 3 dni przed planowaną wizytą w sekretariacie Ośrodka.
 
Raporty z zapewnienia dostępności