K-PSOSW nr 1
im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

Szanowni Państwo!

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zbiórki funduszy na zabytkowy fortepian Firmy C. Bechstein znajdujący się w posiadaniu Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille'a w Bydgoszczy. Instrument ma 129 lat i zachował piękne brzmienie. Został nastrojony, jednak jego obudowa jest już zniszczona na skutek wieku i użytkowania przez wychowanków.

Rotary Club Bydgoszcz Brda podjął inicjatywę zorganizowania Balu Charytatywnego, z którego zbiórka pieniędzy zostanie przekazana na renowację instrumentu. Cenne przedmioty na licytację i loterię podczas balu przeznaczyli: Senator Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Kobiak, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. W gronie darczyńców znaleźli się również Stowarzyszenie Via Natura, Filharmonia Pomorska im. Ignacego Paderewskiego, Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy i Family Park Bydgoszcz Centrum Zabaw Rodzinnych oraz Hotel Bohema, Palarnia Kawy Baumgart i Firma CraftBerries. Wsparła nas również Pani Jolanta Niwińska - Ogólnopolski Koordynator BookCrossing i Pani Zuzanna Simińska przedstawiciel Firmy Adria Art. Do zbiórki środków chętnie przyłączyło się Grono Pedagogiczne K-PSOSW nr 1 z Wychowankami przygotowując własnoręcznie liczne upominki, ofiarowując fanty na loterię i licytację.

Dobro, które do nas trafiło pozwoli naprawić zabytkowy instrument i cieszyć się jego pięknym brzmieniem przez kolejne lata. Umożliwi dalsze rozwijanie talentów muzycznych naszych wychowanków.

Wyrazy podziękowania za ogromne serce i zaangażowanie dla Organizatorów Balu i wszystkich Osób, które w nim uczestniczyły, wzięły udział w licytacjach i loterii fantowej umożliwiając zebranie środków
składa
w imieniu
Wychowanków i Pracowników K-PSOSW nr 1 w Bydgoszczy
Dyrektor Małgorzata Szczepanek