K-PSOSW nr 1
im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

Wyróżnienie dla naszego ucznia w finale V Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz – Zabrze 2022
Uczeń Szkoły Branżowej I stopnia z klasy 3Bag – Mikołaj Pieszczyński – odniósł sukces w finale V Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz, który odbył się w Zespole Szkół Spożywczych im. dr. Bronisława Hagera w Zabrzu.
Tematem wiodącym turnieju były tradycyjne potrawy śląskie na stuletnim zabrzańskim stole. W finale konkursu udział wzięło 13 adeptów sztuki kulinarnej z całej Polski, m.in. Warszawy, Grudziądza, Łodzi, Lublina, Radomia i Wielunia, którzy zakwalifikowali się poprzez wygranie etapów wojewódzkich.
Jury konkursu przyznało Mikołajowi Pieszczyńskiemu Wyróżnienie za pomysłowość, kreatywność oraz sprawne przygotowanie potrawy zasadniczej. Uznanie jurorów zdobyły karminadle z ciapkapustą i karmelizowanymi burakami oraz zakąska, w skład której wchodziły panierowana kaszanka, puree z pietruszki i gruszki oraz gąszcz porzeczkowy.
Za przygotowania uczniów do konkursu odpowiedzialni byli nauczyciele przedmiotów zawodowych, których reprezentantem był wychowawca Mikołaja – Pan Maciej Basiński.
Gratulujemy!
M. Frąszczak