K-PSOSW nr 1
im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

Foto00411.04.2024 w naszym Ośrodku odbył się I Wojewódzki Konkurs dla uczniów kształcących się w zawodzie Pracownik Pomocniczy Gastronomii „Budzimy Kulinarne Zmysły”. Konkurs został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskego, Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Bydgoszczy oraz patronatem medialnym TVP3. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu były jajka „Co się wykluje na talerzu?”- śniadanie z jajkiem w roli głównej.

Gościliśmy zespoły z trzech szkół branżowych I stopnia. Konkurs składał się z dwóch etapów: teoretycznej oraz praktycznej. W części teoretycznej uczestnicy zmierzyli się z testem natomiast część praktyczna polegała na nakryciu stołu oraz przygotowaniu śniadania. Nad całym przebiegiem zmagań uczestników czuwało jury w składzie: Bartłomiej Smoliński z restauracji Weranda, Dariusz Abram z firmy Gastro System i Kacper Gałgański z restauracji Zawisza. Warto nadmienić, że różnice punktowe zarówno w części teoretycznej jak i praktycznej były niewielkie. Świadczy to o wyrównanym poziomie rywalizacji. Zwycięzcami konkursu zostali reprezentanci naszego Ośrodka : Anna Gajewska i Dominik Żurawlew. II miejsce zajęła drużyna z Branżowej Szkoły I Stopnia nr 6 w Bydgoszczy, którą reprezentowali Adrian Borakiewicz i Michał Landowski. III miejsce zajęła drużyna w składzie Zuzanna Gołaś i Mateusz Łukowski z KPSOSW nr 2 w Toruniu.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.
Nagrody ufundowali: Departament Promocji Urzędu Marszałkowskiego, Prezydent miasta Bydgoszczy Rafał Bruski oraz firmy: Rowertour, GastroSystem, PIERROT, Camel Pizza, ALSP Wyżyny.
Sponsorom i partnerom, składamy wyrazy wdzięczności i ogromne podziękowania za wsparcie tegorocznej edycji oraz liczymy na dalszą współpracę.
Do zobaczenia za rok. Izabela Maciejewska, Małgorzata Kryger, Kamila Zielińska, Renata Zygler