K-PSOSW nr 1
im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

Czolowka0011 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Tego dnia w 1951 roku w więzieniu na warszawskim Mokotowie, po pokazowym procesie, zostali rozstrzelani przywódcy IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” – prezes WiN ppłk Łukasz Ciepliński ps. „Pług” i jego najbliżsi współpracownicy: Adam Lazarowicz, Mieczysław Kawalec, Józef Rzepka, Franciszek Błażej, Józef Batory i Karol Chmiel.

Z tej okazji nauczyciele zespołu historycznego zorganizowali w naszej placówce konkurs poświęcony „Żołnierzom Niezłomnym”. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym uczestnicy zmierzyli się z testem, który wyłonił piątkę finalistów. W drugim etapie odpowiadali oni na pytania losowo przez siebie wybrane. Nad prawidłowym przebiegiem Konkursu czuwało Jury w składzie: Przewodnicząca – Małgorzata Szczepanek (Dyrektor Ośrodka) oraz członkowie – Magdalena Basińska (Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Bydgoszczy), Maciej Basiński, Andrzej Ollech i Tomasz Pestka (nauczyciele historii z naszego Ośrodka). Poziom wiedzy uczestników był tak duży, że nie udało się wyłonić zwycięscy. Jury Konkursu po naradzie zdecydowało o przyznaniu trzech pierwszych miejsc. Zwycięzcami Konkursu zostali ex aequo Paweł Lange z kl. 6b SP, Anna Mikołajczak z kl. 1LO oraz Patryk Boruszewski z kl. 3 TL. Drugie miejsce zajęła Zofia Górska z kl. 6b SP. Trzecie miejsce zajął Kacper Florek z kl. 2TL.
Nagrody ufundował Instytut Pamięci Narodowej – Delegatura w Bydgoszczy. Patronem medialnym Konkursu był Portal Kujawski.
Gratulujemy Wszystkim Uczestnikom! Do zobaczenia na następnym konkursie!
Maciej Basiński, Michał Frąszczak