w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

Sport niepełnosprawnych
Absolwentka i dwie uczennice naszego Ośrodka, reprezentujące KSN „Łuczniczka” Bydgoszcz zajęły wszystkie miejsca na podium w Pucharze Polski w bowlingu. Nasi absolwenci zajęli też czołowe lokaty w pucharowych zmaganiach na ergometrach.

Trzecia edycja Pucharu Polski słabo widzących i niewidomych w bowlingu rozegrana w Katowicach przyniosła kolejny sukces niewidomej Karolinie Rzepie. Nasza absolwentka, dwukrotna brązowa medalista MŚ z Seulu, do tytułu mistrzyni kraju dołożyła jeszcze triumf w Pucharze Polski. Co warte podkreślenia, to trzecia jej wygrana w tej imprezie. Rzepa w eliminacjach kategorii B1 uzyskała w 6 grach 797 pkt zdecydowanie wyprzedzając swe konkurentki, także wywodzące się z „Łuczniczki”. Na kolejnych dwóch miejscach uplasowały się bowiem jej młodsze koleżanki, wychowanki „Braille’a: Katarzyna Świątek – 518 pkt i debiutująca w tej imprezie Magdalena Rataj – 512. W pojedynkach pucharowych o wejście do finału Świątek pokonała Rataj, zaś Rzepa okazała się wyraźnie lepsza od Grażyny Krysiak z Karolinki Chorzów. W finale Rzepa wygrała ze Świątek, zaś Rataj w pojedynku o 3 miejsce pokonała 2 punktami Krysiak. Trenerem i asystentem tych zawodniczek jest Kazimierz Fiut, wychowawca internatu.
Najlepsza w eliminacjach i w grach pucharowych okazała się też inna zawodniczka KSN „Łuczniczka” Honorata Borawa. Aktualna mistrzyni kraju w kategorii B3 pewnie zwyciężyła w eliminacjach zaliczając 933 pkt., jak w grach pucharowych.
Turniej w Katowicach zakończył bogaty sezon słabo widzących i niewidomych w bowlingu. W przyszłym, najważniejszą imprezą będą mistrzostwa świata w singlach, a gospodarzem tej imprezy będzie Polska. Turniej rozegrany zostanie w ostatnim tygodniu sierpnia w Warszawie.
Ergo w Kaliszu
O Puchar Polski na ergometrze rywalizowali też niepełnosprawni sportowcy LOTTO-Bydgostii, absolwenci naszego Ośrodka. W zawodach rozegranych w Kaliszu zdecydowane zwycięstwo w kategorii LTA, narząd wzroku na dystansie 1000 m odniósł Krzysztof Pikulski – 3.03,9, zaś w LTA, narząd ruchu na 2 pozycji uplasował się Daniel Bojarek – 3.23,2.