w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

Fot 001Karolina Rzepa mistrzynią, Magdalena Rataj wicemistrzynią Polski!
Nasza absolwentka niewidoma Karolina Rzepa po raz czwarty w karierze wywalczyła tytuł mistrzyni Polski osób słabo widzących i niewidomych w bowlingu. Pierwszy, z kolei medal – srebrny - przypadł naszej uczennicy Magdalenie Rataj, zaś Katarzyna Świątek (wszystkie reprezentujące KSN Łuczniczka Bydgoszcz) uplasowała się na czwartej pozycji.

Mistrzostwa kraju rozegrane tuż po zakończeniu roku szkolnego w kręgielni w Łodzi okazały się bardzo udane dla niewidomych zawodniczek KSN Łuczniczka i naszego OSrodka. Eliminacje w kategorii B1 pewnie wygrała Rzepa wynikiem 777 pkt, na 2 pozycji plasowała się Katarzyna Świątek – 513 pkt, zaś na 4 Magdalena Rataj – 457 pkt. Wszystkie podopieczne Kazimierza Fiut, wychowawcy internatu, zakwalifikowały się do finałowej rozgrywki. W niej swoją dominację potwierdziła Rzepa zdobywając w 6 grach 722 pkt, co dało wynik łączny 1499 pkt i czwarty w karierze tytuł mistrzyni Polski. W finale bardzo dobrze zaprezentowała się Rataj, która „wykulała” 546 pkt i z dorobkiem 1003 pkt awansowała na 2 miejsce, Tym samym zdobyła pierwszy w swojej krótkiej, bo 2-letniej karierze, medal . W finale słabszy dzień miała Świątek zaliczając 462 pkt – co dało łącznie 975 pkt i 4 miejsce w klasyfikacji generalnej. Do brązowego medalu zdobytego przez Grażynę Krysiak z Karolinki Chorzów zabrakło jej 16 pkt.
W eliminacjach kategorii B3 rywalizowali też słabo widzący Przemysław Borkowski (uczeń Ośrodka) i Sebastian Damaszk (absolwent), lecz nie udało im się zakwalifikować do finału.
Z innych reprezentantów KSN Łuczniczka na najwyższym stopniu podium stanęła też w kategorii B3 słabo widząca Honorata Borawa – 2016 pkt (933+1083), zaś w kategorii B2 czwarta była słabo widząca Mirosława Malcherek I(asystent Krystian Malcherek) - 1620 pkt (850+770). W finale rywalizował też Arkadiusz Gęstwiński (asystent Sebastian Damaszk), który w kategorii B2 zajął 7 miejsce – 1810 pkt. (881+929).
W komplecie na podium w Opolu
Miesiąc po mistrzostwach Polski niewidome zawodniczki KSN Łuczniczka i naszego Ośrodka z powodzeniem rywalizowały w ogólnopolskim turnieju bowlingowym w Opolu zajmując trzy czołowe lokaty. Triumfowała mistrzyni kraju Karolina Rzepa – 669 pkt przed wicemistrzynią Magdaleną Rataj, która po raz pierwszy w karierze uzyskała w 6 grach wynik powyżej 600 pkt (610 pkt), a trzecia była Katarzyna Świątek – 509 pkt. W nagrodę otrzymały okazałe kręgle, które na pewno będą zdobiły pamiątkową półkę z trofeami.
Zwycięstwo dla KSN łuczniczka odniosła też w kategorii B3 złota medalistka z MP Honorata Borawa – 1006 pkt, zaś czwarta w kategorii B2 była Mirosława Malcherek – 786 pkt.
Dla Karoliny Rzepy był to ostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata w Fukuoce, które zaplanowane były na ostatni tydzień sierpnia.