K-PSOSW nr 1
im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

Dnia 16.06.2021 roku w naszej szkole nauczyciele historii zorganizowali konkurs upamiętniający 230. rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie, konstytucji – Konstytucji 3 Maja.
Konkurs odbył się w formule „1 z 10”. Wśród uczestników znaleźli się uczniowie wszystkich szczebli edukacyjnych – od szkoły podstawowej po szkołę policealną. Zainteresowanie konkursem przerosło nasze najśmielsze oczekiwania, dlatego trzeba było zarządzić eliminacje. Do pierwszego etapu awansowało 10 uczniów. Uczestnicy do konkursu byli bardzo dobrze przygotowaniu, więc wyłonienie trójki finalistów trwało prawie godzinę. Zawodników dopingowała licznie zgormadzona w auli Ośrodka publiczność, na czele z Panią Dyrektor Ośrodka – Małgorzatą Szczepanek.
Dużą wiedzą wykazała się cała dziesiątka uczniów, dlatego zadecydowały rozgrywki taktyczne, które wyłoniły trzech finalistów. W ostatnim etapie konkursu wykorzystano wszystkie 40 pytań. O kolejności miejsc zdecydowała punktacja.
Pierwsze miejsce zajął Paweł Kościelski z klasy 1 Bpa Szkoły Branżowej I stopnia. Drugie miejsce przypadło Adrianowi Rożkowi z klasy 2Bkp Szkoły Branżowej I stopnia, a trzecie Mateuszowi Hyjkowi z klasy 1 Technikum Masażu.
Nagrody wszystkim uczestnikom konkursu wręczyła Pani Dyrektor Ośrodka Małgorzata Szczepanek.
Gratulacje dla Wszystkich Uczestników!!!
Do zobaczenia na następnym konkursie!!!
Maciej Basiński, Michał Frąszczak