K-PSOSW nr 1
im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

zdj001Okres wakacji to czas odpoczynku, podróży, poznawania nowych przyjaciół i możliwość uprawiania różnych form aktywności. W ramach projektu „Bliżej sportu 2019” młodzież z całej Polski uczestniczyła w obozie sportowym w Dźwirzynie nad morzem. Uczestnicy wyjazdu byli zakwaterowani na terenie Ośrodka Wczasowego Komandor.

Przybyła na obóz młodzież reprezentowała szkoły z Bydgoszczy, Krakowa, Lasek k. Warszawy, Owińska i Wrocławia. Wybór Dźwirzyna i Ośrodka Wczasowego Komandor nie był przypadkowy. Ośrodek dysponował dobrym zapleczem do realizacji programu, a bliskość morza zapewniała realizację szeregu zajęć rekreacyjnych w wodzie i na plaży. Bardzo mocnymi filarami obozu był bogaty program sportowy i kadra trenerska, czyli profesjonaliści, którzy mieli pełną świadomość wagi powierzonego im zadania. Swoim zaangażowaniem i sposobem prowadzenia zajęć potrafili porwać za sobą młodzież.
Uczestnicy tenisa dźwiękowego skupieni na grze przenosili się w inny wymiar czasoprzestrzeni obejmującej powierzchnię stołu, uderzenia piłeczki i niezwykłą precyzję rąk podążających za słuchem. Wszyscy uczestnicy zajęć na ergometrach brali w nich udział bardzo chętnie i z ogromnym zaangażowaniem. Usadowione w cieniu nadmorskich sosen boisko było świadkiem wielu godzin pracy wypełnionych mozolnymi treningami realizowanymi przez biegaczy.
Uzupełnieniem treningów sportowych był bogaty program rekreacyjno-wychowawczy realizowany przez grono doświadczonych wychowawców. To właśnie dzięki zaangażowaniu kadry wychowawczej, młodzież miała czas wypełniony dodatkowymi ciekawymi i edukacyjnymi zajęciami. Organizowane spotkania integracyjne, zajęcia taneczne oraz wspólne spacery nad morze i po Dźwirzynie, były fundamentem zawiązujących się przyjaźni oraz dobrej atmosfery obozu. Promienny uśmiech i radość młodości towarzyszyły zajęciom tanecznym prowadzonym przez panią Katarzynę. Swoim przykładem i urokiem osobistym potrafiła każdego porwać do tańca oraz najbardziej opornych nauczyć podstawowych kroków i ruchów. Na zakończenie obozu wraz z młodzieżą i częścią kadry przygotowała niezapomniany pokaz taneczny. Każdy kolejny dzień obozu potęgował stopień integracji jego uczestników. Przynosił ciekawe zdarzenia, a przede wszystkim podnosił poziom kondycji fizycznej uczestniczącej w obozie młodzieży. Pod koniec pobytu kadra zorganizowała olimpiadę sportową. Konkurencje były rozgrywane indywidualnie i zespołowo. Wszyscy czuli się jak na wielkiej i znaczącej olimpiadzie sportowej. W zawodach wioślarskich w kategorii kobiet i osobno w kategorii mężczyzn rywalizowała między sobą kadra. Wieczorem odbyła się uroczysta gala medalowa i wręczenie nagród. Olimpiadę wygrała ekipa z Bydgoszczy, a w punktacji indywidualnej pierwsze miejsce zajął Kacper z bydgoskiej grupy. Na twarzach mistrzów było widać ogromną radość i wzruszenie. Emocji nie kryli też wychowawcy, którzy byli bardzo dumni i szczęśliwi z sukcesu swoich podopiecznych. Różnice punktowe między poszczególnymi zespołami były nieznaczne. Udział w olimpiadzie i jej niepowtarzalna atmosfera sprawiły, że młodzi sportowcy odczuli satysfakcję z poświęconego na treningi czasu, włożonego wysiłku i zaangażowania. Dobre zarządzanie, ciekawy i różnorodny program przełożyły się na pełny sukces obozu, który był pełen sportu, przyjaźni i słońca.
Wychowawca internatu Wiesława Bielińska-Sych