K-PSOSW nr 1
im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

nar czytW pierwszych dniach września 2019 roku po raz kolejny włączamy się w ogólnopolską akcję Narodowe Czytanie. W tej edycji wspólnie odkryjemy piękno i aktualność przekazu płynącego z Nowel polskich.

Tegoroczny wybór dzieł obejmuje osiem krótkich form na ósmą odsłonę akcji, a są nimi mistrzowskie teksty Marii Konopnickiej, Elizy Orzeszkowej, Bolesława Prusa, Władysława Stanisława Reymonta, Henryka Rzewuskiego, Brunona Schulza, Henryka Sienkiewicza i Stefana Żeromskiego.

KPCK w Bydgoszczy oraz KPSOSW nr 1 im. Louisa Braille’a w Bydgoszczy odpowiedziały na zaproszenie Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy.

Wszystkich zainteresowanych nowelistyką polską oraz chcących poznać bliżej kulturę osób niewidomych i zapoznać się z dziełami naszej literatury w tomach napisanych pismem Braille’a, które szkoła otrzymała od Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, zapraszamy na wspólne Narodowe Czytanie 2019 – Nowele Polskie.

Wydarzenie odbędzie się w auli Ośrodka (I piętro) w zabytkowym gmachu przy ul. Krasińskiego 10 (wejście od ul. Reja) w najbliższą sobotę, 7.09.2019r. o godzinie 15:00.