K-PSOSW nr 1
im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

DSC 0716Uczciliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – konkurs wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym.
4 marca 2019 r. w naszej szkole po raz kolejny miało miejsce spotkanie z historią. Nauczyciele historii zorganizowali konkurs wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym. Młodzież wykazała się ogromną wiedzą i zachwycała odpowiedziami na niejednokrotnie szczegółowe pytania. 

Konkurs odbył się w dwóch etapach. W pierwszym – dwudziestu pasjonatów historii wypełniło test, który wyłonił finałową piątkę. W drugim etapie, który miał cztery rundy, każdy po kolei losował pytanie i odpowiadał przed jury konkursu. Zwycięzcą został Dawid Lizak. Gratulujemy!
Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy nagrody. Uroczystość zainaugurowano odśpiewaniem hymnu państwowego, a zwieńczeniem konkursu było wysłuchanie Roty. 
Całe wydarzenie cieszyło się zainteresowaniem ze strony uczniów i ich rodziców. Jest to niezmiernie ważne, że młodzież chce znać historię Polski; a nauczyciele starają się zainteresować uczniów. Dyrektor regionu Poczty Polskiej Karol Górski zwrócił uwagę na dużą rolę szkoły w wychowaniu młodych osób: „Młodzieży chowanie to nie tylko dom, ale to w głównej mierze szkoła. Szkoła nie tylko kształci, ale też przykłada dużą wagę do wychowania. Cieszę się, że takie konkursy historyczne się w szkołach odbywają”.
Fundatorami nagród w konkursie byli: Poczta Polska wraz z Bankiem Pocztowym. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Portal Kujawski.