K-PSOSW nr 1
im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

daniel 2Nasz absolwent Daniel Bojarek brązowym medalistą mistrzostw Europy w wiosłowaniu na ergometrze. Czwarte miejsce w mistrzostwach Polski zajęła Katarzyna Kubasik.
W ostatni weekend stycznia w Kopenhadze odbyły się mistrzostwa Europy, zaś w Tarnobrzegu mistrzostwa Polski w wiosłowaniu na ergometrze.

W obu imprezach startowali nasi wychowankowie bądź absolwenci. W Danii w rywalizacji osób niepełnosprawnych w kategorii PR3 (ręce –tułów – nogi) trzecie miejsce z czasem 7.15,9 zajął nasz absolwent Daniel Bojarek. Do srebrnego krążka zabrakło mu niespełna 3 sekund. Niestety, ze względu na kłopoty zdrowotne nie wystartował wielokrotny medalista Krzysztof Pikulski.
W Tarnobrzegu w rywalizacji kobiet PR3VI (osoby ze schorzeniem narządu wzroku) w mistrzostwo Polski zadebiutowała nasza uczennica Katarzyna Kubasik. Na dystansie 2000 m spisała się bardzo dobrze zajmując z rekordem życiowym 9.15,3 czwarte miejsce. Kasia do zawodów przygotowała się pod kierunkiem Kazimierz Fiut, wychowawcy internatu.