K-PSOSW nr 1
im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

Foto001

K-P SOSW nr 1 im. Louisa Braille’a w Bydgoszczy, najstarsza w kraju placówka kształcąca dzieci i młodzież z dysfunkcją wzroku oraz jeden z najstarszych ośrodków czytelnictwa brajlowskiego na ziemiach polskich, jak co roku, już po raz 11. dołącza do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. W tegorocznej odsłonie zapraszamy wszystkich chętnych do wysłuchania wykonania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza.

W poniedziałek, 5.09.2022 roku w godz. 8:50 - 10:30 na platformie MS Teams nauczyciele K-P SOSW nr 1 będą czytali na głos dla uczniów i całej społeczności Ośrodka Braja wybrane utwory ze zbiorku poezji, który 200 lat temu zapoczątkował w Polsce romantyzm. W placówce już od 8:00 będzie także możliwość wypożyczenia tych tekstów w powiększonym druku lub w piśmie Braille'a ze szkolnych Bibliotek: czarnodrukowej i brajlowskiej.

W Bibliotekach będzie też można obejrzeć dzieła Adama Mickiewicza wydane i zgromadzone w przeciągu 150 lat istnienia bydgoskiego Ośrodka.

Z okazji tego Jubileuszu, chcemy zaprosić osoby zainteresowane spoza naszej placówki, do wirtualnego udziału w akcji i wspólnego Narodowego Czytania w Brajlu.

Po zakończonej transmisji zostanie udostępnione nagranie z recytacją „Ballad i romansów” w wykonaniu nauczycieli oraz prezentacją brajlowskiej kolekcji Mickiewiczowskiej. Link zostanie udostępniony na stronie internetowej i mediach społecznościowych Ośrodka.

Zapraszamy!

E.F.