w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

Foto002

Na rozgrywanych w gminie Choczewo Mistrzostwach Świata w Nordic Walking (biegi z kijkami), srebrny medal wywalczył Mikołaj Baryła!?

Kilkudniowa rywalizacja przyciągnęła na start ok. 800 zawodników (w tym 70 z niepełnosprawnościami) z całego świata. Przyjechali sportowcy z 12 krajów (z czterech kontynentów).

Nasz ośrodek reprezentowali Paweł Franczek, Łukasz Śmiech, Antoni Wróbel, Mikołaj Baryła, Hubert Ziółkowski i Oliwia Lorent, a nad wszystkim czuwała wychowawczyni, Wiesława Bielińska-Sych.???

Po eliminacjach przepustkę do finału uzyskali Paweł Franczek, Mikołaj Baryła oraz jedyna w tym gronie dziewczyna, Oliwka Lorent.???

Ostatecznie po pokonaniu 5 kilometrów w kategorii niewidomi i słabowidzący Mikołaj został wicemistrzem świata Nordic Walking World Championship kat. B 3!!!????

Na czwartym miejscu zawody ukończył Paweł, zaś Oliwka po pechowym pierwszym dniu, gdzie zaliczyła upadek, dzielnie walczyła do końca i uplasowała się na piątej pozycji.?

- Łatwo nie było – mówiła po mistrzostwach Wiesława Bielińska-Sych. – Dwunastu sędziów międzynarodowych gotowych było wyłapać najdrobniejszy błąd techniczny, śledzili każdy nasz krok. Warto dodać, że Mikołajowi niewiele zabrakło do złota. Jego rywal, paraolimpijczyk Piotr Garbowski narzucił jednak mocne tempo. Wygrał z czasem 32:09, a nasz uczeń uzyskał wynik 33:34.

Pani Wiesia, co ciekawe, także wzięła udział w zawodach. Przybiegła na metę w dobrym czasie. Brawo!???

Na wszystkich uczestników czekała dodatkowa niespodzianka. Otóż odbierali oni nagrody i gratulacje od wielkiego mistrza chodu, czterokrotnego złotego medalisty olimpijskiego Roberta Korzeniowskiego!