SOSW Nr 1
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

INFORMACJA O PLACÓWCE:
Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille'a w Bydgoszczy (rok założenia: 1872) jest najstarszą placówką w Polsce kształcącą osoby z dysfunkcją wzroku. Nasza instytucja łącząc w sobie tradycję i nowoczesność na stałe wrosła w historię miasta i regionu.

Czytaj więcej...

FILMY Z AUDIODESKRYPCJĄ DLA NIEWIDOMYCH –
seanse filmowe przygotowane przez audiodeskryptorów
z Ośrodka im. L. Braille’a w Bydgoszczy
(Kino „Adria”)

Niewidomi i słabo widzący z Bydgoszczy jako pierwsi w naszym regionie, a jako drudzy w Polsce po Białymstoku, mogli już od roku 2007 oglądać w gościnnych murach bydgoskiego kina „Adria” filmy z audiodeskrypcją, przygotowane i opracowane autorską metodą przez audiodeskryptorów z Ośrodka im. L. Braille’a. Były to w kolejności następujące seanse:

Czytaj więcej...

WIOŚLARSTWO. Międzynarodowy debiut niepełnosprawnych wioślarzy
20 sekund od mistrzów
Czwarty i trzeci czas regat uzyskali niepełnosprawni wioślarze z LOTTO/Bydgostii/WSG/Bank Pocztowy w międzynarodowych regatach w Gavirate nieopodal Mediolanu.

Czytaj więcej...

Dariusz Osiński, nadzieja bydgoskiej „królowej’
Kierunek Londyn
Dariusz Osiński, słabo widzący lekkoatleta z Bydgoszczy, uczeń Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. L. Braille’a, choć ma dopiero 19 lat, może pochwalić się już 19 medalami mistrzostw Polski. Przed nim kolejne wyzwanie: międzynarodowy debiut. W czerwcu czeka go start w mistrzostwach Europy w Grecji.

Czytaj więcej...