im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

Piątka wioślarzy niepełnosprawnych LOTTO-Bydgostii, w tym czwórka uczniów bądź absolwentów naszego Ośrodka, wywalczyła we Wrocławiu medale mistrzostw Polski w wiosłowaniu na ergometrze.

Podopieczni trenera Mariana Drażdżewskiego i wspierającego go Kazimierza Fiut, wychowawcy internatu, sięgnęli po 2 złote, 2 srebrne i brązowy krążek. W rywalizacji kobiet w kategorii PR3PD (dysfunkcja narządu ruchu) zwyciężyła bydgoszczanka Magdalena Maxelon – 9.15,4 przed naszą uczennicą Pauliną Barańską – 10.07,1. W kategorii PR3VI (dysfunkcja narządu wzroku) brązowy medal przypadł naszej wychowance Donacie Olędzkiej, która swój rekord życiowy poprawiła o ponad 17 sekund i obecnie wynosi 9.12,9.

W rywalizacji niepełnosprawnych wioślarzy mistrzowski tytuł po raz piąty z rzędu w kategorii PR3VI wywalczył nasz absolwent Krzysztof Pikulski – 6.42,0, zaś z drugi z absolwentów Daniel Bojarek w kategorii PR3PD sięgnął po raz drugi w karierze po srebrny medal – 7.13,3.

Wyniki mężczyzn mogły być znacznie lepsze, lecz z powodu awarii aparatury zawodnicy po przepłynięciu już ponad 500 m zostali zatrzymani. Bieg po kilku minutach przerwy został powtórzony.

Pikulski już za 3 tygodnie w Waszyngtonie stanie przed szansą wywalczenia kolejnego medalu mistrzostw świata. Jak dotąd ma w swej kolekcji złoty i srebrny.