w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

bowling absolwentki wicemistrzem krajuAbsolwentki naszego Ośrodka - niewidoma Karolina Rzepa i słabo widząca Mirosława Malcherek, reprezentujące KSN Łuczniczka Bydgoszcz, zostały wicemistrzyniami Polski par w bowlingu.

W zawodach dla osób niewidomych i słabo widzących rozegranych w Rzeszowie, kończących tegoroczny sezon bowlingowy, w kategorii open B1+Bx rywalizowało sześć par. Zdecydowane zwycięstwo odniósł duet Hetmana Lublin: Zdzisław Koziej – Grzegorz Kanikuła 1650 pkt. (802+848). Drugie miejsce i srebrny krążek przypadł niespodziewanie Karolinie Rzepie i Mirosławie Malcherek – 1530 pkt. (741+789), a brązowy parze Podkarpacia Przemyśl Stanisław Chmura – Paweł Lonc – 1470 pkt. (565+906). Na 4 pozycji uplasowała się mocna para Warmii i Mazur Olsztyn Jerzy Dołowy – Cezary Dybiński – 1369 pkt. (386+983). Druga para KSN Łuczniczka złożona z uczennicy „Louisa” Magdalena Rataj i absolwenta Przemysława Borkowskiego z dorobkiem 1315 pkt. (560+755) zajęła 5 miejsce.
W turnieju indywidualnym Grand Prix w kategorii B1 kobiet zwyciężyła Rzepa – 681 pkt. przed Rataj 500 pkt., zaś w kategorii B2 trzecie na 3 miejscu uplasowała się Malcherek - 729 pkt. W rywalizacji mężczyzn w kategorii B3 Przemysław Borkowski zajął 10 miejsce – 755 pkt., a 11 był kolejny nasz absolwent Sebastian Damaszk – 746 pkt. Asystentem i trenerem zawodniczek niewidomych był Kazimierz Fiut, wychowawca internatu.