im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

Po raz kolejny bardzo udany start zanotowali nasi wioślarze w XI Sztafetowych, Międzyszkolnych, Mistrzostwach Uczniów SOSW i Klas Integracyjnych w wioślarstwie halowym rozegranych w Krakowie. W rywalizacji ponadgimnazjalistów triumfowała sztafeta naszych dziewcząt, zaś chłopcy zajęli 2 miejsce nieznacznie przegrywając ze ekipą Warszawy.

Indywidualnie zwyciężyli uczniowie naszego Ośrodka Joanna Jaruminowska oraz Mateusz Banasiak.
Do Krakowa pojechały 2 nasze ponadgimnazjalne sztafety, które tym razem rywalizowały w pięknej hali Cracovia – Centrum Sportu Niepełnosprawnych. Obie spisały się na przysłowiową szóstkę. Dziewczęta: Joasia Jaruminowska, Donata Olędzka i Katarzyna Kubasik na dystansie 3x500 m uzyskały czas 6.02,2 i zajęły pierwsze miejsce. Chłopcy również spisali się doskonale plasując się
na 2 pozycji. Zwyciężyła sztafeta z Ośrodka z Warszawy – Koźmińska Nasza sztafeta, którą tworzyli: Mateusz Banasiak, Cezary Ossowski i Mikołaj Wierzchosławski była zaledwie o 3 sekundy wolniejsza.
Indywidualnie najszybciej dystans 500 m pokonała Joasia Jaruminowska – 1.52,7 (rekord życiowy). Druga była Donata Olędzka – 2.02,4, a trzecia Katarzyna Kubasik – 2.07,1.
U ponadgimnazjalistów zwyciężył Mateusz Banasiak – 1.36,7. Indywidualnie startowali również debiutanci Roland Świstek i Kacper Gruchała. Drugie miejsce w gronie uczniów szkół podstawowych zajęła niewidoma Vanessa Stalkowska.
Odbył się też bieg paraolimpijski na dystansie 2000 m, w którym trzecie miejsce w rywalizacji kobiet zajęła Donata Olędzka – 9.11,8. Na 8 pozycji ukończył rywalizację Cezary Ossowski – 8.19,8.
W tym biegu startowali też nasi absolwenci reprezentujący barwy LOTTO-Bydgostii. Bieg mężczyzn w kategorii ruchowców rozstrzygnął na swoją korzyść Daniel Bojarek – 7.16,1, zaś Krzysztof Pikulski w grupie wzrokowców uplasował się dopiero na 4 pozycji – 7.13,2. Z kolei wioślarki LOTTO-Bydgostii: Jadwiga Rogacka (narząd wzroku) i Magdalena Maxelon (narząd ruchu) zajęły odpowiednio 4 i 2 lokaty
Było coś dla ciała – rywalizacja sportowa i było też coś dla ducha. Bronisława Kufel – Włodek, prezes UKS NPS Salwator zaprosiła nas do Historylandu. Zobaczyliśmy interaktywne makiety zbudowane z klocków lego przedstawiające średniowieczny Biskupin, Drzwi Gnieźnieńskie, Jasną Górę, Sukiennice, Katedrę Wawelską czy Stocznię Gdańską. Mogliśmy też naocznie przekonać się, jak wyglądała bitwa pod Grunwaldem, bitwa pod Oliwą, obrona Westerplatte, czy zdobywanie Monte Cassino. Obejrzeliśmy też Galerię Figur Stalowych. Rzeźby były wykonane z elementów recyklingu złomu stalowego. 58 eksponatów prezentowało figury inspirowane postaciami z bajek, filmów sciene fiction oraz świata fantasty. Zasiedliśmy też w luksusowych samochodach
Do rywalizacji międzyszkolnej wioślarki i wioślarzy przygotowywał Kazimierz Fiut, wychowawca internatu, zaś absolwentów trener Marian Drażdżewski z LOTTO-Bydgostii. Opiekę nad sportowcami sprawowali też Karolina Kulpeksza i Mariusz Gryss, wychowawcy internatu.
Wyjazd do stolicy Małopolski nie doszedłby do skutku, gdyby nie wsparcie ze strony Dyrektor Ośrodka K-PSOSW nr 1, za co młodzież serdecznie dziękuje.