K-PSOSW nr 1
im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

Szanowni Państwo!

Dobiega końca realizacja zadań związanych z tegoroczną kampanią społeczną „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!” Był to już piąty rok, w którym szkoły, przedszkola i inne placówki przystąpiły do akcji na rzecz osób z problemami wzrokowymi. Uczestniczyło w niej ponad 30 000 osób z terenu województw: pomorskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, a także śląskiego, mazowieckiego, łódzkiego, małopolskiego, a nawet jedna ze szkół w Grecji!

Bardzo dziękujemy za wszelkie działania, które przysłużą się naszym uczniom i innym osobom z dysfunkcją wzroku, pomogą im aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym środowiska lokalnego, pozwolą zapobiegać ich samotności społecznej. Podziękowania kierujemy do kuratorów oświaty, nauczycieli, wychowawców, uczniów, tyflopedagogów, rodziców, pracowników PZN i wszystkich innych osób zaangażowanych w realizację celów przedsięwzięcia. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wszystkie działania, za przesłane do nas sprawozdania, listy, zdjęcia, życzenia i inne materiały, które powstały w ramach kampanii. Dziękujemy także za współpracę w projekcie na platformie e-Twiningowej.
Na podstawie nadesłanych sprawozdań możemy określić skalę tegorocznej akcji. Poniżej zamieszczamy listę przedszkoli, szkół i placówek, którym przyznano Certyfikat „SZKOŁY/PRZEDSZKOLA/PLACÓWKI PRZYJAZNEJ OSOBOM NIEWIDOMYM”.
Dokument zostanie do Państwa przesłany pocztą do 30 listopada 2018 roku i będzie ważny do 30 listopada 2019 roku. Logo certyfikatu dla szkół, przedszkoli i placówek zostanie przesłane drogą elektroniczną i będzie mogło zostać umieszczone na Państwa stronach internetowych.
Przedstawiciele szkół, w których odbyło się najwięcej działań w ramach MDBL 2018, zostaną zaproszeni na uroczystą galę wręczenia Certyfikatów do Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Bydgoszczy.

Nr certyfikatu

Nazwa szkoły

1.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. A. Fiedlera w Dębnie,

woj. zachodniopomorskie

2.

Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy,

woj. kujawsko-pomorskie

3.

Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Woźnieckiego w Jeziorach Wielkich,

woj. kujawsko-pomorskie

4.

Przedszkole nr 11 „Pentliczek” w Koninie,

woj. wielkopolskie

5.

Zespół Szkół Mechanicznych nr 2 im. Tytusa Maksymiliana Huberta w Bydgoszczy, woj. kujawsko-pomorskie

6.

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. Polskich Olimpijczyków w Kruszwicy,

woj. kujawsko-pomorskie

7.

Zespół Szkół Budowlanych w Bydgoszczy,

woj. kujawsko-pomorskie

8.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślesinie,

woj. kujawsko-pomorskie

9.

Zespół Szkół we Fromborku,

woj. warmińsko-mazurskie

10.

Zespół Szkół w Borównie

woj. kujawsko-pomorskie

11.

Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych w Gdańsku,

woj. pomorskie

12.

Branżowa Szkoła I Stopnia Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy,

woj. kujawsko-pomorskie

13.

Szkoła Podstawowa im. Anny i Alfreda Krzyckich w Słębowie,

woj. kujawsko-pomorskie

14.

Zespół Szkół Nr 30 w Bydgoszczy,

woj. kujawsko-pomorskie

15.

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Terespolu Pomorskim,

woj. kujawsko-pomorskie

16.

Szkoła Podstawowa Nr 31 z Oddziałami Sportowymi i Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy, woj. kujawsko-pomorskie

17.

Szkoła Podstawowa Integracyjna im. Powstańców Wielkopolskich w Inowrocławiu, woj. kujawsko-pomorskie

18.

Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Durągu,

woj. warmińsko-mazurskie

19.

Szkoła Podstawowa im. prof. Zbigniewa Religi w Barczygłowie,

woj. wielkopolskie

20.

Publiczne Przedszkole nr 3 „SKRZAT” w Ząbkach,

woj. mazowieckie

21.

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja z Ryńska w Ryńsku,

woj. kujawsko-pomorskie

22.

Szkoła Podstawowa w Janikowie,

woj. kujawsko-pomorskie

23.

Szkoła Podstawowa nr 3 im. M. Kopernika we Włocławku,

woj. kujawsko-pomorskie

24.

I Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy,

I Prywatne Gimnazjum w Bydgoszczy, woj. kujawsko-pomorskie

25.

Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdra B. Romanowskiego w Nakle nad Notecią, woj. kujawsko-pomorskie

26.

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Chełmnie,

woj. kujawsko-pomorskie

27.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Chełmży,

woj. kujawsko-pomorskie

28.

Szkoła Podstawowa Nr 34 im. Józefa Malewskiego w Olsztynie,

woj. warmińsko-mazurskie 

29.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Zabrzu,

woj. śląskie

30.

Szkoła Podstawowa nr 61 im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu,

woj. wielkopolskie

31.

Akademickie Liceum Ogólnokształcące im. Hymnu Narodowego w Gdańsku,

woj. pomorskie

32.

Szkoła Podstawowa im. Flagi Polski w Kobułtach,

woj. warmińsko-mazurskie

33.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 im. dra Czesława Piskorskiego w Szczecinie, woj. zachodniopomorskie

34.

Szkoła Podstawowa Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. UNICEF w Malborku,

woj. pomorskie

35.

Szkoła Podstawowa nr 20 w Bydgoszczy, ul. Kaliska 10, 

woj. kujawsko-pomorskie

36.

Szkoła Podstawowa nr 5 w Luboniu,

woj. wielkopolskie

37.

Szkoła Podstawowa im. Jana Adama Maklakiewicza w Mszczonowie,

woj. mazowieckie

38.

Branżowa Szkoła I Stopnia w Gniewkowie,

woj. kujawsko-pomorskie

39.

Szkoła Podstawowa w Kozłowie,

woj. warmińsko-mazurskie

40.

Szkoła Podstawowa nr 8 im. Stanisława Staszica w Elblągu,

woj. warmińsko-mazurskie

41.

Zespół Szkół Kreowania Wizerunku w Gdańsku,

woj. pomorskie

42.

Przedszkole Publiczne nr 35 im. Pluszowego Misia we Włocławku,

woj. kujawsko-pomorskie

43.

Publiczne Przedszkole w Kamieńsku,

woj. łódzkie

44.

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Bydgoszczy,

woj. kujawsko-pomorskie

45.

Zespół Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy,

woj. kujawsko-pomorskie

46.

Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Elblągu,

woj. warmińsko-mazurskie

47.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sępopolu,

woj. warmińsko-mazurskie

48.

Szkoła Podstawowa w Makowiskach,

woj. kujawsko-pomorskie

49.

Szkoła Podstawowa nr 4 w Kołobrzegu,

woj. zachodniopomorskie

50.

V Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Paderewskiego w Bydgoszczy,

woj. kujawsko-pomorskie

51.

Zespół Szkół Specjalnych nr 1 w Świeciu,

woj. kujawsko-pomorskie

52.

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Erazma z Rotterdamu w Poznaniu,

woj. wielkopolskie

53.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Słupsku,

woj. pomorskie

54.

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Żninie,

woj. kujawsko-pomorskie

55.

Gdyńska Szkoła Społeczna,

woj. pomorskie

56.

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Armii Krajowej w Elblągu,

woj. warmińsko-mazurskie

57.

Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie,

woj. zachodniopomorskie

58.

Szkoła Podstawowa Nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Noblistów Polskich w Skawinie, woj. małopolskie

59a.

Szkoła Podstawowa w Zelgnie, Zelgno 12, 

woj. kujawsko-pomorskie

59b.

Szkoła Podstawowa w Zelgnie, Pluskowęsy 71A,

woj. kujawsko-pomorskie

60.

Szkoła Podstawowa nr 28 im. Lotników Polskich w Gdyni,

woj. pomorskie

61.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pelplinie,

woj. pomorskie

62.

Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów we Włocławku, woj. kujawsko-pomorskie

63.

Publiczna Szkoła Podstawowa „Na Głębokiem” w Szczecinie,

woj. pomorskie

64.

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących im. Jana Siestrzyńskiego w Wejherowie, woj. pomorskie

65.

Publiczne Przedszkole „Trzynastka” w Gdańsku,

woj. pomorskie

66.

Collegium Catholicum Bydgostiense Zespół Szkół Katolickich Pomnik Jana Pawła II w Bydgoszczy, woj. kujawsko-pomorskie

67.

Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Elblągu,

woj. warmińsko-mazurskie

68.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radzikach Dużych, 

woj. kujawsko-pomorskie

69.

Szkoła Podstawowa im. Księdza Prałata Erharda Staniszewskiego w Śliwicach,

woj. kujawsko-pomorskie

70.

Zespół Szkół w Łabiszynie,

woj. kujawsko-pomorskie

71.

Zespół Szkół nr 29 w Bydgoszczy,

woj. kujawsko-pomorskie

72.

Zespół Szkół nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy,

woj. kujawsko-pomorskie

73.

Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach,

woj. warmińsko-mazurskie

74.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. A. Mickiewicza z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy, woj. kujawsko-pomorskie

75.

II Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Sopocie,

woj. pomorskie

76.

Przedszkole nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałem Specjalnym w Konstantynowie Łódzkim, woj. łódzkie

77.

III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej we Włocławku,

woj. kujawsko-pomorskie

78.

Szkoła Podstawowa im. Karola Urbańskiego w Złotnikach Kujawskich,

woj. kujawsko-pomorskie

79.

Przedszkole Sióstr Służebniczek NP. NMP im. BŁ Edmunda Bojanowskiego w Żninie, woj. kujawsko-pomorskie

80.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim,

woj. pomorskie

81.

Szkoła Podstawowa w Kiwitach,

woj. warmińsko-mazurskie

82.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Żninie,

woj. kujawsko-pomorskie

83.

Szkoła Podstawowa Nr 23 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego we Włocławku,

woj. kujawsko-pomorskie

84.

Przedszkole Nr 16 w Bydgoszczy, 

woj. kujawsko-pomorskie

85.

Gminne Przedszkole Nr 2 „Bajka” w Sępólnie Krajeńskim,

woj. kujawsko-pomorskie 

86.

Niepubliczne Przedszkole „Na Wspólnej” we Włocławku,

woj. kujawsko-pomorskie

87.

Szkoła Podstawowa w Jelonku,

woj. pomorskie

88.

Zespół Szkół w Barcinie, 

woj. kujawsko-pomorskie

89.

Szkoła Podstawowa im. Leona Wyczółkowskiego  w Kiełpinie,

woj. kujawsko-pomorskie

90.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego im. Ignacego Łyskowskiego w Grubnie, woj. kujawsko-pomorskie

91.

Szkoła Podstawowa nr 12 im. Synów Pułku w Grudziądzu,

woj. kujawsko-pomorskie

92.

Zespół Szkół Samorządowych nr 1 w Kruszwicy 

woj. kujawsko-pomorskie

93.

Szkoła Podstawowa im. G. Zielińskiego w Skępem,

woj. kujawsko-pomorskie

94.

Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Adama Mickiewicza w Słupcy,

woj. wielkopolskie

95.

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Janowcu Wielkopolskim,

woj. kujawsko-pomorskie

96.

Zespół Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych w Grudziądzu

woj. kujawsko-pomorskie

97.

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Noblistów Polskich w Gryfinie,

woj. zachodniopomorskie 

98.

Szkoła Podstawowa Nr 25 im. Janusza Kusocińskiego w Elblągu,

woj. warmińsko-mazurskie

99.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Gdańsku,

woj. pomorskie

100.

Szkoła Podstawowa nr 16 im. Józefa Wybickiego w Elblągu,

woj. warmińsko-mazurskie

101.

Zespół Szkół im. św. Jana Pawła II w Kowalu, 

woj. kujawsko-pomorskie

102.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży,

woj. kujawsko-pomorskie

103.

Zespół Szkół Nr 7 w Białym Borze,

woj. zachodniopomorskie

104.

Szkoła Podstawowa w Gminie Malbork,

woj. pomorskie

105.

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Grębocinie,

woj. kujawsko-pomorskie 

106.

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego we Władysławowie,

woj. pomorskie

107.

Szkoła Podstawowa nr 11 im. Pabla Nerudy w Toruniu, 

woj. kujawsko-pomorskie

108.

Szkoła Podstawowa nr 20 im. Ks. Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego z Oddziałami Integracyjnymi w Bydgoszczy, ul. Grabowa 4,

woj. kujawsko-pomorskie

109.

Szkoła Podstawowa im. Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Łęczu,

woj. warmińsko-mazurskie

110.

Zespół Szkół nr 1 w Goleniowie,

woj. zachodniopomorskie

111.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Słupsku,

woj. pomorskie

112.

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Komisji Edukacji Narodowej w Toruniu,

woj. kujawsko-pomorskie

113.

Szkoła Podstawowa nr 65 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Czesława Tańskiego w Bydgoszczy, woj. kujawsko-pomorskie

114.

Szkoła Podstawowa w Wierzchowie Dworcu,

woj. pomorskie

115.

Zespół Szkół nr 3 we Włocławku,

woj. kujawsko-pomorskie

116.

Szkoła Podstawowa im. Gustawa Zielińskiego w Markowicach,

woj. kujawsko-pomorskie

117.

Szkoła Podstawowa im. H. Napiórkowskiego w Rogowie,

woj. kujawsko-pomorskie

118.

Zespół Szkół dla Dorosłych w Bydgoszczy,

woj. kujawsko-pomorskie

119.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego w Nidzicy, woj. warmińsko-mazurskie

120.

Szkoła Podstawowa nr 38 w Bydgoszczy, 

woj. kujawsko-pomorskie

121.

Szkoła Podstawowa w Młyńcu Pierwszym,

woj. kujawsko-pomorskie

122.

Zespół Szkół Samochodowych im. Tadeusza Kościuszki we Włocławku,

woj. kujawsko-pomorskie

123.

Przedszkole nr 28 „Mały Poliglota” w Bydgoszczy

woj. kujawsko-pomorskie

124.

Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Rumi,

woj. pomorskie

125.

Przedszkole Publiczne nr 36 z Oddziałami Integracyjnymi we Włocławku,

woj. kujawsko-pomorskie 

126.

Zespół Placówek Edukacyjnych w Olsztynie,

woj. warmińsko-mazurskie

127.

I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza z Oddziałami Dwujęzycznymi w Inowrocławiu, woj. kujawsko-pomorskie

128.

Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Słyszącej i Niesłyszącej im. Gen. Stanisława Maczka w Bydgoszczy, woj. kujawsko-pomorskie

129.

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kartuzach,

woj. pomorskie

130.

Szkoła Podstawowa im. kpt. Floriana Laskowskiego w Grucie,

woj. kujawsko-pomorskie

131.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Słupcy,

woj. wielkopolskie

132.

Szkoła Podstawowa w Żernikach,

woj. kujawsko-pomorskie

133.

Szkoła Podstawowa nr 9 im. Władysława Jagiełły w Bydgoszczy,

woj. kujawsko-pomorskie

134.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bpa Konstantyna Dominika w Pelplinie,

woj. pomorskie

135.

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Teresy Ciepły z OMS w Bydgoszczy,

woj. kujawsko-pomorskie

136.

Szkoła Podstawowa  im. Jana Pawła II w Biesalu,

woj. warmińsko-mazurskie

137.

Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Cisewie,

woj. wielkopolskie

138.

Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 6 im. Janusza Korczaka w Kołobrzegu, 

woj. zachodniopomorskie

139.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słodkowie,

woj. wielkopolskie

140.

Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy,

woj. kujawsko-pomorskie

141.

Powiatowy Zespół Szkół w Redzie,

woj. pomorskie

142.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Staszica w Chełmnie,

woj. kujawsko-pomorskie

143.

Primary School of Serifos,

Kato Hora, Serifos, Cyclades, Greece, 84005

144.

Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Wałczu,

woj. zachodniopomorskie

145.

Szkoła Podstawowa nr 32 im. Floriana Kaji z Oddziałami Sportowymi i Dwujęzycznymi w Bydgoszczy, woj. kujawsko-pomorskie

146.

XIII Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy,

woj. kujawsko-pomorskie

147.

Zespół Szkół Handlowych w Bydgoszczy,

woj. kujawsko-pomorskie

148.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Piszu,

woj. warmińsko-mazurskie

149.

Przedszkole Nr 26 „Pod Tęczowym Parasolem” w Bydgoszczy,

woj. kujawsko-pomorskie

150.

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Hipolita Roszczynialskiego w Rumi,

woj. pomorskie

151.

Przedszkole Niepubliczne „Zielona Kraina” w Bydgoszczy,

woj. kujawsko-pomorskie

152.

Szkoła Podstawowa im.  ppor Piotra Wysockiego w Świedziebni, 

Szkoła Filialna w Zasadach, woj. kujawsko-pomorskie

153.

Branżowa Szkoła I Stopnia ,,Start" we Włocławku,

woj. kujawsko-pomorskie

154.

Przedszkole Niepubliczne ,,Promyczek" w Bydgoszczy,

woj. kujawsko-pomorskie

155.

Przedszkole Niepubliczne "Centuś" w Bydgoszczy,

woj. kujawsko-pomorskie

156.

Przedszkole Niepubliczne ,,Motylek" w Bydgoszczy,

woj. kujawsko-pomorskie

157.

Punkt Przedszkolny ,,Klub Motylka" w Bydgoszczy,

woj. kujawsko-pomorskie

158.

Szkoła Podstawowa im. ks. kan. Jana Matusiaka w Ostrowąsie,

woj. kujawsko-pomorskie

159.

Szkoła Podstawowa w Liczu,

woj. pomorskie

160.

Przedszkole Publiczne Nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi ''Jaś i Małgosia'' we Włocławku,  woj. kujawsko-pomorskie