w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

Bowlingowo – kręglarskie, z sukcesami, ostatki

W ostatnich tygodniach nasi wychowankowie z powodzeniem rywalizowali w trzech krajowych imprezach w bowlingu i kręglach klasycznych.

W kręglarskim Pucharze Polski w Tomaszowie trzecie miejsce w kategorii B1 (niewidomi) zajęła nasza absolwentka Karolina Rzepa. Reprezentująca KSN Łuczniczka Bydgoszcz Rzepa zaliczyła 405 pkt i musiała uznać wyższość Reginy Szczypiorskiej (Morena Iława) – 517 pkt i Mieczysławy Stępniewskiej (Omega Łódź) – 476 pkt. Na 5 pozycji ukończyła turniej Magdalena Rataj – 306 pkt, zaś na 6 Katarzyna Świątek - 274 (obie nasze wychowanki) W kategorii B2 mężczyzn również na trzeciej pozycji uplasował się Władysław Wakuliński (absolwent) – 632 pkt, natomiast u kobiet na 10 miejscu uplasowała się Magdalena Chełmicka (absolwentka) – 386 pkt. W kategorii B3 mężczyzn na 11 pozycji zakończył rywalizację nasz wychowanek Przemysław Borkowski – 492 pkt.

W mistrzostwach województwa kujawsko – pomorskiego w bowlingu, w rozegranych w bydgoskiej kręgielni Broadway, nasi wychowankowie i absolwenci, reprezentujący KSN Łuczniczka, odnieśli dwa zwycięstwa.
Kategorię B1 zdominowali wychowankowie bądź absolwenci naszego Ośrodka. W rywalizacji kobiet triumfowała Karolina Rzepa – 736 pkt przed Katarzyną Światek – 538 pkt i Magdaleną Rataj – 533 pkt. U mężczyzn zwyciężył Patryk Iks – 558 pkt, a 3 miejsce zajął Roland Świstek – 259 pkt. Drugi był Sylwester Chmielewski (Pionek Włocławek) – 289 pkt.
W kategorii B2 kobiet zwyciężyła Jadwiga Dudek (Pionek) – 1068 pkt przed zawodniczkami Łuczniczki Mirosławą Malcherek – 826, Jolantą Szapańską – 811 i absolwentką Louisa Magdaleną Chełmicką – 747. Rywalizację mężczyzn rozstrzygnął na swoją korzyść Arkadiusz Gęstwiński – 899 pkt przed Grzegorzem Kłosem (obaj Łuczniczka) – 744 i Marcinem Siudowskim (Pionek) – 734.
Hanna Maćkowiak (Pionek) – 759 pkt i Tomasz Ćwikła z Nakła – 946 pkt zwyciężyli w kategorii B3. Na drugich pozycjach uplasowali się Ewa Sargalska – 499 i nasz absolwent Sebastian Damaszk – 798. W zawodach wzięło udział 25 zawodniczek i zawodników z Pomorza i Kujaw. Turniej dofinansowany został przez Urząd Marszałkowski z środków PEFRON.

Trzecią z imprez był bowlingowy Puchar Polski, który odbył się we Włocławku W nim zwycięstwo odniosła absolwentka Karolina Rzepa, a drugie miejsce zajęła Mirosława Malcherek.
Rzepa w kategorii B1 kobiet w pucharowych zmaganiach triumfowała czwarty raz z rzędu, lecz z przeciętnym rezultatem 614 pkt. Widać, że to końcówka bogatego w sukcesy sezonu. Reprezentantka Łuczniczki wyprzedziła zawodniczki Karolinki Chorzów: Grażynę Krysiak – 544 i Barbarę Szypułę – 447, a kolejne dwie lokaty przypadły koleżankom Karoliny – naszym wychowankom Katarzynie Świątek – 441 i Magdalenie Rataj – 373.
W kategorii B2 kobiet udany występ zanotowała Mirosława Malcherek. Z wynikiem 789 pkt zajęła 2 miejsce przegrywając jedynie z zawodniczką gospodarzy - Pionka Włocławek Jadwigą Dudek – 1137, a wyprzedzając o 3 punkty Marię Harazim (Karolinka).

W grudniu przed naszymi reprezentantami pozostały jedynie zmagania o drużynowe i w mikstach mistrzostwo Polski w kręglach klasycznych oraz o drużynowe mistrzostwo kraju w bowlingu.