im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

E-dziennik

Uczniowie naszego Ośrodka zostali zaproszeni przez obchodzący w tym roku 90-lecie istnienia Bydgoski Klub Wioślarek do rywalizacji na ergometrach.
Oczywiście z zaproszenia skorzystaliśmy.

12 stycznia, na drugie zawody z cyklu „Wtorki na ergometrach” organizowane przez Porozumienie „Bydgoskie Wioślarstwo” pod opieką mgr Doroty Ernest, mgr Mateusza Lewandowskiego i mgr Kazimierza Fiut do Zespołu Szkół nr 9 im. Bydgoskich olimpijczyków przy ul. Cichej udała się piątka uczniów z klas gimnazjalnych
i ponadgimnazjalnych oraz nasi absolwenci przygotowujący się do startu w mistrzostwach Europy. Zaprezentowali się w biegu pokazowym na dystansie 500 m. W gronie gimnazjalistów zwyciężył Dominik Kaszuba przed Grzegorzem Falkowskim, a wśród ponadgimnazjalistów triumfował Damian Baranowski wyprzedzając Rafała Flisa i Jakuba Żubkowskiego (wszyscy z Louisa). W biegu „zawodowców” najszybciej dystans 500 m pokonał Krzysztof Pikulski, a za nim uplasowali się Daniel Bojarek i Katarzyna Soczewka. Najlepsi oczywiście stanęli na podium, były medale i dyplomy.
- Mamy nadzieję, że to początek ścisłej współpracy z wioślarzami niepełnosprawnymi. Liczę, że do kolejnych „Wtorków” zgłoszą się sportowcy z innych Ośrodków, czy też szkół integracyjnych. Przełamujmy bariery, integrujmy się - zachęcała Krystyna Bleja, prezes Bydgoskiego Klubu Wioślarek.
Trzecie zawody z tego cyklu rozegrane zostaną w lutym, już po zimowych feriach,
a 5 marca, również w hali przy Cichej odbędą się mistrzostwa Bydgoszczy, w których wystąpią niepełnosprawni wioślarze rywalizujący o Puchary Dyrektor SOSW nr 1 i o Puchary Prezydenta Miasta Bydgoszczy.