K-PSOSW nr 1
im. L.Braille'a
w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

Kręgle klasyczne
Szóstka uczniów naszego Ośrodka wywalczyła medale w pierwszych mistrzostwach województwa kujawsko – pomorskiego w kręglach klasycznych.

W zawodach zorganizowanych przez Włocławsko - Brodnicki Klub Sportowy Niewidomych i Słabo Widzących „Pionek” rozegranych 10 października w kręgielni Brodnicy wzięła udział trzynastka przedstawicieli „Louisa”, która rywalizowała w kategorii B1 (niewidomi) i B3 (słabo widzący). Pieczę nad nimi sprawowali: nauczyciel Mateusz Lewandowski oraz wychowawcy internatu: Mariusz Gryss i Kazimierz Fiut, a bezpieczną podróż naszym szkolnym busem zapewnił pan Grzegorz. Ich rywalami byli zawodnicy z Brodnicy, Włocławka oraz okolic tych miast.
Na początek odbyły się gry eliminacyjne, a następnie po smacznym obiedzie gry finałowe. W eliminacjach wzięli udział: w gronie niewidomych: Katarzyna Olesińska i Magdalena Rataj oraz Mikołaj Kosicki i Roland Świstek, zaś wśród słabo widzących: Patrycja Koza, Donata Olęcka, Kewin Kędzierski, Przemysław Borkowski, Bartosz Katafiasz, Łukasz Szychowski, Kacper Walczak, Adam Słowik, Janusz Leśniewski. Do decydującej rozgrywki zakwalifikowali się: Olesińska, Rataj, Świstek, Kosicki oraz Koza i Borkowski.
Ostatecznie puchary za zwycięstwo i złote medale odebrali Katarzyna Olesińska i Roland Świstek. Patrycja Koza Magdalena Rataj i Mikołaj Kosicki zajęli 2 lokaty i na ich szyjach zwisły srebrne krążki, natomiast 3 pozycja i brązowy medal przypadł Przemkowi Borkowskiemu. Na pochwały, za ambitną i sportową postawę zasłużyli jednak wszyscy zawodnicy. Dla wielu z nich były to pierwsze tej rangi zawody. Do Ośrodka wrócili w pełni usatysfakcjonowani.
Należy mieć nadzieję, że dzięki tej imprezie złapią bakcyla „kulania” i dzięki systematycznym treningom z każdym miesiącem będą poprawiać swoje wyniki. Tym samym dołączą do KSN „Łuczniczka” i zaczną rywalizować w mistrzostwach kraju osób słabo widzących i niewidomych, tak jak czynią to ich starsze koleżanki, absolwentki: Karolina Rzepa, Magdalena Chełmicka czy kolega Sebastian Damaszk.
Turniej w Brodnicy był dofinansowany ze środków Województwa Kujawsko – Pomorskiego.